Повідомлення

Наказ Верховного Головнокомандувача ЗС України “Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”

23 лютого 2022 року
Про це повідомила служба зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗС України

22 лютого 2022 року Президент України видав Наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України “Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”.

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий, сержантський склад.

Призов розпочнеться відсьогодні. Максимальний термін служби – 1 рік.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу в тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

ДЛЯ ПРИКЛАДУ: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність.

ВАЖЛИВО! За призваними резервістами згідно із Законом України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

ЯКІ ДІЇ РЕЗЕРВІСТІВ?

Відповідно до Наказу резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП за телефонним дзвінком або з отриманням повістки для явки у свій ТЦК.

Якщо резервіст із причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

ДОВІДКОВО.

Резервісти оперативного резерву – це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві, відповідають встановленим вимогам до проходження служби у військовому резерві та набули певної військово-облікової спеціальності.

Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” дозволяється протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України – Верховний Головнокомандувач ЗС України.