Повідомлення

РНБО України під головуванням Володимира Зеленського ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану

23 лютого 2022 року
Про це повідомило офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, під час якого було ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, де триває операція Об’єднаних сил.

Як повідомив секретар РНБО України Олексій Данілов, після підписання відповідного указу Президента про запровадження надзвичайного стану його має затвердити Верховна Рада України. За його словами, запрацюють обласні комісії, до складу яких входитимуть представники органів державної та місцевої влади, і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

“Що це може бути? Це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути обмеження й певний рух транспорту, може бути додатковий огляд транспорту, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Тобто це превентивні питання, щоб у країні зберігався спокій, працювала економіка”, – розповів секретар РНБО України, додавши, що головне завдання, яке ставить перед собою Російська Федерація, – досягти мети через внутрішню дестабілізацію.