Повідомлення

Військова контррозвідка викрила факт вербування українського військовослужбовця

13 грудня 2019 року
Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України

Як йдеться у повідомленні, військовослужбовець одного з підрозділів, дислокованих у районі проведення Операції об’єднаних сил, періодично відвідував своїх близьких родичів на території РФ. Після чергового перетину державного кордону чоловік потрапив у поле зору спецслужб Росії.

Представники ФСБ РФ змусили нашого громадянина надати письмову згоду на негласне співробітництво. Для цього вони використовували психологічний тиск та погрози на адресу рідних затриманого. Після того, як погрози на адресу рідних українця стали жорсткішими, він звернувся до СБУ та розповів про всі обставини свого вербування.

Суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними, та звільнив його від кримінальної відповідальності.

СБУ нагадує, що громадянин України, який на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно повідомив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності.